Connect with Us

Lojtarët me valixhe gati?/ Skënderbeu reagon zyrtarisht (Foto)

Sport

Lojtarët me valixhe gati?/ Skënderbeu reagon zyrtarisht (Foto)

Publikuar

-

Skënderbeu po bëhet gati ta dorëzojë kurorën e kampionit, me shumë gjasa te Partizani. Një kampionat, që mezi pritet të mbyllet nga kuqebardhët, sepse nga java në javë e kanë thelluar paraqitjen zhgënjyese të tyre. Trajneri Orges Shehi nuk ia ka dalë t’i frymëzojë të tijtë në rrugën mbresëlënëse të pothuajse dekadës së fundit, edhe për shkak të largimeve të disa “senatorëve”.

Ditën e sotme është shkruar në media se presidentit Ardian Takaj i ka sosur durimi me të tijtë, ndaj ka gati “revolucionin” dhe skarcimet e shumta. E thënë ndryshe, shumë nga futbollistët aktualë duhet të bëjnë valixhet gati, sepse nuk e kanë justifikuar besimin. Gjithsesi, nuk ka vonuar dhe ka ardhur reagimi zyrtar i klubit korçar, që mohon gjithçka:

Se cilët janë objektivat e klubit, që duhen arritur, mbetet të shihet. Nëse është fjala për trofe, mbetet e arritshme vetëm Kupa e Shqipërisë për juglindorët. Zona europiane nuk vlen për ta, deri në një vendim të CAS-it të Lozanës, pas pezullimit 10-vjeçar të UEFA-s. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: