Connect with Us

Shokohet Milani/ Në prag të supersfidës ndaj Lazios

Sport

Shokohet Milani/ Në prag të supersfidës ndaj Lazios

Publikuar

-

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma, nuk pritet të rikuperohet në kohë për ndeshjen e kuqezinjve kundër Lazios, e cila do të zhvillohet këtë të shtunë.

Milani do të presë Lazion në “San Siro”, të shtunën në orën 20:30. Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për javën e 32-të të Serisë A.

Gianluigi Donnarumma i është kthyer stërvitjeve me Milanin, pasi ishte lënduar në ndeshjen kundër Udineses. Ai nuk kishte mundur të ecte mirë për shkak të problemeve muskulore në këmbë.

Megjithatë, në ditën e dytë të stërvitjeve, ai nuk mori pjesë në stërvitjet me pjesën tjetër të skuadrës së Milanit, por ushtroi i vetëm.

Në mënyrë që të mos ia përkeqësojnë gjendjen portierit italian, Milani ka vendosur që Donnarumma të kthehet dalëngadalë në skuadër. Deri sa të shërohet plotësisht, vendin e tij do ta mbajë Pepe Reina.

Ndeshja mes Milanit dhe Lazios është shumë e rëndësishme për të dy skuadrat, pasi të dyja janë në luftë për vendin e katërt në tabelën e Serisë A, e cila e siguron edhe kualifikimin në sezonin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: