Connect with Us

Gara për një vend në Champions/ Interi po e siguron jashtë… shtëpisë

Sport

Gara për një vend në Champions/ Interi po e siguron jashtë… shtëpisë

Publikuar

-

Zikaltrit janë skuadra favorite në garën për Ligën e Kampionëve. Pesë pikët e distancës nga ndjekësit janë një “thesar” i çmuar dhe sfidat e radhës mund të ndihmojnë Luciano Spallettin të blindojë kualifikimin, duke nisur nga nesër në mbrëmje (ora 20:30), në transfertën kundër Frosinones.

Me në mendje faktin se jashtë fushe statistikat janë më pozitive se në “San Siro”: në fakt, formacioni i Spallettit nga janari ka zhvilluar 12 ndeshje në kampionat, 6 brenda fushe dhe po aq jashtë. Si pritëse ka grumbulluar 8 pikë, si udhëtuese 10…

MESATARJA E PIKËVE – “Trendi” ka ndryshuar krahasuar me fazën e parë. Nga gushti në dhjetor, në fakt, Interi numëronte 22 pikë në 9 ndeshje në “San Siro” dhe 17 në 10 transfertat. Mesatarja në “Meazza” ka kaluar nga 2.44 në 1.33, ndërsa jashtë fushe thuajse e pandryshuar (nga 1.70 në 1.66). Interi, pra, po “siguron” Champions-in në transfertë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: