Connect with Us

Guardiola dhe Mourihno darkojnë së bashku në Manchester/ Cila është arsyeja?

Sport

Guardiola dhe Mourihno darkojnë së bashku në Manchester/ Cila është arsyeja?

Publikuar

-

Rivaliteti midis Pep Guardiolës dhe Jose Mourihnos  ka bërë gjithmonë bujë në botën e futbollit.

Gjithsesi, jeta nuk është vetëm futboll. Të dy teknikët mund të kenë stile të ndryshme, por kur vjen puna tek ushqimi, duket se preferojnë të njëjtin stil gatimi.

“Tapeo & Wine”, është një restorant spanjoll në Manchester, pronar i së cilës është babai i mesfushorit Juan Mata.

Në një prononcim për gazetën spanjolle AS, Z.Mata zbuloi se të 2 teknikët janë klientë të përhershëm në restorantin e tij.

Pep Guardiola e frekuenton shpesh këtë vend. Ai vjen me familjen e tij dhe i pëlqen shumë ambienti. Përsa i përket Mourihnos, ai vjen 1 herë në 2  javë”.

Po kur të dy strategët vijnë në të njëjtën orë, cfarë ndodh? Juan Mata Sr. e shpjegon.

“Ka raste që të 2  vijnë në të njëjtin moment. Kur kjo ndodh, i vendos në dhoma të ndryshme, me qëllim që të mos “vrasin” njëri-tjetrin.” /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: