Connect with Us

Sadiku e shau nga ro***/ Trajneri i Luganos: Më vjen mirë, më bën të fle më i qetë

Sport

Sadiku e shau nga ro***/ Trajneri i Luganos: Më vjen mirë, më bën të fle më i qetë

Publikuar

-

Armando Sadiku është rikthyer në protagonist te skuadra e tij e Luganos ku ka lënë pas dëmtimin e rëndë që kishte pësuar dhe tashmë po gjen rregullisht rrugën e rrjetës. Së fundmi, Sadiku realizoi një supergol në takimin përballë Bazelit dhe në momentin e festimit nuk munguan sharjet drejt pankinës, ku vetë Sadiku tha se ishin për të gjithë.

Në lidhje me këtë festim, ka folur vetë trajneri i Luganos, Fabio Celestini i cili shprehet se reagime të tilla e bëjnë të ndihet i qetë dhe të flejë më mirë. Ai shton se ai reagim, i lë të kuptohet se futbollistët i ndjejnë ndeshjet dhe kërkojnë të japin më të mirën.

“Reagimi i Sadikut? I kuptoj pasi kam qenë edhe vetë futbollistë. Fakti që shprehen të tilla emocione, është diçka pozitive pasi do të thotë se të gjithë e ndjejnë skuadrën. Do të shqetësohesha nëse do të ndodhte e kundërta, por në këtë mënyrë unë fle më i qetë.

Sadiku ka luajtur në të gjitha ndeshjet tona dhe nuk është mirë pas një dëmtimi si ai që ka pasur Sadiku. Ne jemi munduar të gjejmë një rrugë sa më praktike në mënyrë që të paraqitet në mënyrën sa më të mirë në këto momente dhe duke iu afruar fundit, do të shohim Sadikun e vërtetë”, tha trajneri Celestini. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Interi prish planet e Milanit, kërkon t’i rrëmbejë objektivin e madh të merkatos

Publikuar

-

E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic është enigma e madhe e kësaj merkatoje janari. Sulmuesi suedez do të largohet nga Los Angeles Galaxy në fund të muajit dhjetor, për të qënë i lirë për të zgjedhur skuadrën e tij të re. Shumë ekipe janë futur në lojë, me Milanin që duket më e avantazhuar. Por, për […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Arsenal-Brighton/ Xhaka e nis nga minuta e parë, Mustafi nuk duket gjëkundi

Publikuar

-

Arsenali do të presë Brighton në “Emirates” në ndeshjen e fundit të javës së 15-të në Premier League. Trajneri i përkohshëm, Fredrik Ljungberg, i ka besuar një vend titullari granit Xhakës. Përsa i përket Shkodran Mustafit, ai nuk është as në stol. Arsenali ka 7 javë pa fitore dhe momentalisht renditet në vendin e 10-të, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Klopp dhe Liverpool bëjnë dëmin e radhës/ Shkarkohet trajneri i njohur

Publikuar

-

Humbja e Evertonit 5-2 në derbi mbrëmë ndaj Liverpoolit i ka kushtuar shtrënjtë trajnerit portugez Marco Silva. Klubi anglez ka shkarkuar pak më parë trajnerin portugez për shkak të rezultateve të dobëta. Në fillim të sezonit nisur edhe nga merkato që u bë gjatë verës, pritshmëritë ishin të mëdha, por momentalisht Evertoni renditet në vendin […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ish-ylli i Milanit zbulon prapaskenën/ “Më shitën te PSG përpara se të ma thonin, unë isha në det”

Publikuar

-

Në një intervistë të fundit, Zlatan Ibrahimovic ka folur për shuëm gjëra, por edhe për transferimin e bujshëm në vitin 2012 nga Milani te PSG-ja. Suedezi e thënë dhe hërë të tjera se ai nuk donte të largohej nga kuqezinjtë, por ishin ata që vendosnin të shisnin. “Isha në det dhe po pushoja… Shoh celularin […]

LEXO TE PLOTE