Connect with Us

Çudira në listën e Ajaxit/ Trajneri i befason të gjithë me vendimin për ndeshjen ndaj Juves

Sport

Çudira në listën e Ajaxit/ Trajneri i befason të gjithë me vendimin për ndeshjen ndaj Juves

Publikuar

-

Këtë mesjavë do të njihen skuadrat gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve dhe të martën, do të zbresin në fushë katër ekipe, ku Man. United udhëton në transfertën e Barcelonës, ndërkohë që Juventusi pret në shtëpi Ajaxin. Në prag të këtij takimi ndaj Juventusit, trajneri i Ajaxit, ka publikuar listën me futbollistët e grumbulluar.

Mungesa e madhe e Ajaxit për ndeshjen ndaj bardhezinjvem, është ajo e Nicolás Tagliafico, i cili mori karton të verdhë në ndeshjen e parë dhe për pasojë, nuk mund të luajë në ndeshjen e kthimit duke qenë se ka plotësuar numrin e kartonëve.

Megjithatë, trajneri Erik Ten Hag e di mirë rëndësinë që argjentinasi ka për skuadrën dhe ka vendosur ta grumbullojë pavarësisht se nuk mund të luajë kundër Juventusit. Ai do të udhëtojë me skuadrën në drejtim të Torinos për të dhënë mbështetje dhe leksione nga eksperienca e tij për të rinjtë, ndërkohë që është i detyruar të qëndrojë në tribunë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: