Connect with Us

Interi bën luftë me Bayernin / Ofron 60 mln euro për yllin e 32 golave

Sport

Interi bën luftë me Bayernin / Ofron 60 mln euro për yllin e 32 golave

Publikuar

-

Mesfushori Nikolas Pepe po mahnit të gjithë në Francë me fanellën e Lille, duke qenë protagonist edhe në fitoren 5-1 që skuadra e tij arriti ndaj PSG. 32 gola në 68 ndeshje me Lille në dy sezone e bëjnë anësorin 23-vjeçar një lojtar të kërkuar në merkato.

Sipas “France Football”, skuadra e Interit është e para që ka bërë një ofertë konkrete për lojtarin nga Bregu i Fildishtë. Zikaltërit ofrojnë 60 milionë euro. “Marotta ka qenë në Francë dhe ka bërë ofertën e parë. Inter e ka seriozisht idenë për të transferuar lojtarin në Serinë A, duke nisur betejën me ekipet e tjera “big” në Europë”, shkruajnë mediat franceze.

Presidenti i Lille ka deklaruar që më parë se është dorëzuar nga ideja për ta mbajtur lojtarin edhe një sezon, duke parë kërkesat që ka. Tani mbetet vetëm për t’u mësuar se çfarë fanelle do të veshë sezonin tjetër. Oferta prej 60 milionë eurosh nga ana e Interit është e para, por ka gjasa që kjo shumë të rritet, ashtu sikurse edhe konkurrenca.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: