Connect with Us

Milani ia hodhi Chelseat / Tifozët i dalin kundër trajnerit Sarri

Sport

Milani ia hodhi Chelseat / Tifozët i dalin kundër trajnerit Sarri

Publikuar

-

Humbja që Chelsea pësoi në fushën e Liverpool nuk është mirëpritur nga tifozët e “blues”. Ata nuk i kanë kursyer kritikat në adresë të trajnerit Maurizio Sarri dhe në veçanti ndaj sulmuesit argjentinas Gonzalo Higuain.

Sipas të përditshmes britanike “The Sun”, tifozët kërkojnë largimin e sulmuesit 31-vjeçar, i ardhur në Londër në janar, në merkaton e dimrit. “Nuk mund ta besojmë që Higuain ka zënë vendin e Morata apo Giroud. Ai është më i dobët se ata”, thonë tifozët e Chelsea.

“Nuk mund ta besoj se do ta kemi Higuain edhe një vit në rast se na bllokojnë merkaton. Klubi duhet të marrë masa që ta largojë edhe në rast se në penalizojnë për të mos blerë askënd. Nuk mund ta besojmë që kemi marrë një lojtar të tillë”, shprehen më tej tifozët e “blues”.

Sulmuesi i ardhur nga Milani, në 10 ndeshje që ka luajtur në total me Chelsea ka realizuar 3 gola, duke qenë larg pritshmërive.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: