Connect with Us

Ndeshja me Leganesin / Ja formacioni zyrtar i Realit (pa Bale)

Sport

Ndeshja me Leganesin / Ja formacioni zyrtar i Realit (pa Bale)

Publikuar

-

Gareth Bale do ta nisë nga stoli sfidën ndaj Legales në Butaraque. Uellsiani është një nga yjet që pritet të largohet në fund të sezonit dhe kjo lëvizje e Zidane e konfirmon këtë gjë.

Carvajal rikthehet titullar pas më shumë se 40 ditëve jashtë fushave për shkak të një dëmtimi muskulor.

Zidane ka mbatur Valverde-n në qendër të mesit të fushës, kështu që skuadra do të luajë me skemën 4-3-3, Isco, i cili ka zëvendësuar Bale, do të luajë në qendër të fushës prapa shpinës së Benzema dhe Asensio.

Ky është formacioni i Real Madrid:
Keylor, Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo, Modric, Parademio, Valverde, Isco, Benzema And Marco Asensio

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: