Connect with Us

Nuk do tu besoni dot syve/ Ky është autogoli më qesharak i vitit (Video)

Sport

Nuk do tu besoni dot syve/ Ky është autogoli më qesharak i vitit (Video)

Publikuar

-

Kur e shikon këtë video, me të vërtetë ngre dyshimin: ku e kishte mendjen portieri i New York City, çfarë ishte duke menduar në atë moment fatal, që e bëri “viral” në krejt globin? Te loja dhe topi, që po i pasohej në këmbë, me siguri jo, ndryshe nuk do të bënte një gafë të tillë, duke pësuar “autogolin e shekullit”. I pabesueshëm kontroll i dobët i topit dhe vetëmbrojtja në këtë rast.

Sean Johnson merr nje pasim nga bashkëlojtari i tij, është i vetem dhe i pashqetësuar nga askush, topi i shkon fare lehte në këmbë, por gabon rëndë, në tentativën për ta kontrolluar “sferën”. Del huq dhe topi përfundon në rrjetë. Autogol qesharak, që ka bërë xhiron e botës në media dhe rrjetet sociale. Një “damkë” e madhe për karrierën e portierit 29-vjeçar… /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Shok skuadre me Hykën, Sabjen Lilaj shënon gol në Izrael

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kombëtares, Sabjen Lilaj, ka gjetur rrugën e rrjetën në kampionatin izraelit me fanellën e Nes Tziona, në triumfin 3-0 që skuadra e tij arriti ditën e sotme. Si Lilaj ashtu dhe mesfushorit tjetër shqiptar, Jahmir Hyka, u aktivizuan titullarë në përballjen e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze. Sulmuesi Stain realizoi dopietë për […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Lewandowski iu tregon targën Messit dhe Ronaldos/ Ja sa gola ka shënuar këtë sezon

Publikuar

-

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, shënoi golin e 23-të në Bundesliga këtë sezon në takimin kundër Koln. Edhe pse parashikohej një transfertë delikate për bavarezët, bomberi polak hoqi çdo dyshim pas vetëm tre minutash lojë, duke shënuar një gol fantastik me të majtën. Ky gol, ishte i 40-ti në të gjitha kompeticionet për sulmuesin […]

LEXO TE PLOTE