Connect with Us

Telashe për Bayernin/ Ja sa kohë do të qëndrojë Neuer jashtë fushave

Sport

Telashe për Bayernin/ Ja sa kohë do të qëndrojë Neuer jashtë fushave

Publikuar

-

Manuel Neuer do të qëndrojë rreth dy ndeshje larg fushave të blerta, pas dëmtimit që pësoi në fitoren e fundit të Bayern Munich ndaj Fortuna Dusseldorf. Këtë gjë e ka konfirmuar vetë klubi bavarez. Portieri përkeqësoi një lëndim ekzistues, kur u hodh për të pritur një top, në pjesën e dytë. I njëjti problem e mbajti kapitenin e Bayernit jashtë ndeshjeve kundër Freiburg dhe Heidenheim.

Tani është në dyshim për të paktën dy nga pesë ndeshjet e fundit të Bundesligës për këtë sezon. Mats Hummels është, gjithashtu, nën mbikqyrjen mjekësore, ndaj do të stërvitet në palestër. Ai ka pësuar tërheqje në kofshë. Bayern Munich njoftoi se qendërmbrojtësi do të marrë një “pushim të shkurtër nga trajnimi”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: