Connect with Us

Votimi i Asamblesë Zgjedhore në FSHF/ Olsi Rama nuk voton Pro

Sport

Votimi i Asamblesë Zgjedhore në FSHF/ Olsi Rama nuk voton Pro

Publikuar

-

Asambleja e Përgjithshme që po mbahet nga FSHF, ka pasur edhe surpriza dhe ka qenë drejtori i Partizanit, Olsi Rama ai që ka befasuar jo pak presidentin Armando Duka. Në votimin për miratimin e Proces Verbalit të Asamblesë Zgjedhore të një viti më parë, të gjithë kanë votuar Pro, me përjashtim të Ramës.

Drejtori i Partizanit ka abstenuar votimin, megjithatë vota e tij ka qenë e pamjaftueshme duke qenë se propozimi është miratuar me shumicë votash, gjithsesi jo unanime siç ndodhi me votimet e tjera.

Sakaq, ka pasur votime edhe për pasqyrën e llogarive, buxhetin dhe përjashtim klubesh, ku unanimisht u votua edhe për përjashtimin e 9 klubeve të propozuara nga FSHF për shkak të mos plotësimit të kritereve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ermir Lenjani tregon padrejtësinë e turpshme që i bënë në Zvicër për shkak të koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Ermir Lenjani do të bënte bujë përpara disa ditësh, pasi do të largohej nga Sioni së bashku me 8 lojtarë të tjerë. Kjo pasi futbollistët nuk pranuan uljen e rrogave dhe presidenti Christian Constantin mori masën më ekstreme. Por çfarë ndodhi realisht? Një padrejtësi mund të thuhet se i është bërë këtyre lojtarëve, ndërsa vërtet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Presidenti i Juventusit u shkruan letër Kukësit, Partizanit dhe Vllaznisë

Publikuar

-

Nga

Pandemia që ka pushtuar të gjithë botën ka vënë në rrezik serioz të ardhmen e futbollit në Europë, pasi klubet po përballen me një krizë të madhe financiare si pasojë e ndalimit të të gjitha aktiviteteve. Kjo ka shtyrë presidentin e Juventusit, Andrea Anjeli, që t’u shkruajë të gjithë anëtarëve të ECA, organizatës që klubeve […]

LEXO TE PLOTE