Connect with Us

Skënderbeu aktualisht në CAS/ Ja kur pritet të vijë përgjigjja përfundimtare

Sport

Skënderbeu aktualisht në CAS/ Ja kur pritet të vijë përgjigjja përfundimtare

Publikuar

-

Prej disa kohësh Skënderbeut kishte bërë të qartë se më 16 prill përfaqësuesit e klubit do të udhëtonin për në Lozanë të Zvicrës, ku do të merrnin pjesë në seancën dëgjimore në CAS.

Sot, u hodh shorti i Kupës së Shqipërisë, ku ekipi korçar gjeti si kundërshtar Kukësin, me të cilët do të ndeshet me 24 prill dhe 8 maj në dy ndeshje me sistem vajtje-ardhje.

I pranishëm për të ndjekur shortin e Kupës ishte Oldi Lulja, në statusin e përfaqësuesit të klubit të Skënderbeut.

Pas hedhjes së shortit, Lulja u ndal të flasë për mediet ku theksoi se kjo është një ndeshje e fortë, por ata synojnë që të mbrojnë trofeun, si fitues në fuqi.

CAS? – “Në këto momente drejtuesit tanë janë në seancë dëgjimore me Zvicër, pas një muaji presim përgjigje”, tha Lulja, duke konfirmuar se përgjigja për shfuqizimin ose jo të dënimit të Skënderbeut do të vijë në muajin maj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Derbi luhet të premeten, ja kur do zhvillohen ndeshjet e tjera të javës së 15-të

Publikuar

-

Nga

Java e 15-të e Kategorisë Superiore do të luhet në dy ditë. Gjithçka do të nisë ditën e premte me derbin e kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës, sfidë e cila është programuar të startojë në orën 19:00. Dita e premte i kushtohet vetëm supersfidës së kreqytetit dhe kështu ndeshjet e tjera do të luhen të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shkurtaj: Do më vriste nëse do e humbja penalltinë ndaj Tiranës

Publikuar

-

Nga

Kukësi mundi Tiranën në “Selman Stërmasi” me përmbysje dhe në kampin verilindor janë të gjithë të kënaqur. Vasil Shkurtaj, ishte ai që shënoi golin e barazimit me penallti, dhe hapi rrugën për përmbysjen. Sulmuesi i Kukësit, ishte i ftuar, në emisionin “Rubrika Sportive”, teksa ka folur për sfidën e së shtunës skundër bardhebluve. “Ishte një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Pritja e De Biazit merr fund, ish-trajneri i kombëtares gati të marrë në drejtim ekipin e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi kthehet përsëri mes kandidatëve për të marrë drejtimin e një klubi në Serinë A. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka qenë sot në tribunë në ndeshjen mes Spal dhe Breshias, pasi është kandidat kryesor për t’u ulur në pankinën e skuadrës së Eterit Berishës. Spal u mund sot nga Breshia me shifrat 1-0 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Skandali në Superligë, FSHF harron të pezullojë futbollistin e Partizanit

Publikuar

-

Nga

Futbolli shqiptar do duhen vite të pastrohet. Vetë mënyra se si funksionojnë klubet, mënyra se si shteti e sheh atë, mënyra se si organizohet gara, lë shtigje të pafundme për të gjetur probleme. Gjithsesi  nuk mundet që në vitin 2019, kur presidenti i UEFA-s vjen dhe inauguron një stadium ku pretendojmë të organizojmë një finale […]

LEXO TE PLOTE