Connect with Us

Ramsey shkon te Juve / Arsenali merr pasuesin nga Bundesliga

Sport

Ramsey shkon te Juve / Arsenali merr pasuesin nga Bundesliga

Publikuar

-

Mesufshori 25-vjeçar i Hoffenheim dhe i kombëtares gjermane Kerem Demirbay mund të jetë zëvendësuesi i Aaron Ramsey te skuadra e Arsenal. Lajmin e ka konfirmuar e përditshmja gjermane “Bild”, që shprehet se drejtuesit e Arsenal kanë kontaktuar 25-vjeçarin gjerman.

Demirbay ka një klauzolë me vlerën e 22 milionë stërlinave, shumë e cila do të paguhet nga “topçinjtë” për të siguruar shërbimet e talentin gjerman. Sipas “Bild”, palët kanë kryer një takim paraprak me menaxherin e lojtarit, duke marrë përgjigje pozitive për këtë transferim.

Mesfushori luan me skuadrën e Hoffenheim që prej vitit 2016, ku në 63 ndeshje ka realizuar 12 gola. Një lojtar që konsidertohet i përkryer për të zëvendësuar Ramsey, që në fund të këtij sezoni do të transferohet te Juventusi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE