Connect with Us

Tronditet Reali/ Ylli i ekipit përplaset me shokun dhe përfundon në spital

Sport

Tronditet Reali/ Ylli i ekipit përplaset me shokun dhe përfundon në spital

Publikuar

-

Lajme të këqija vijnë nga stërvitja e pasdites së të premtes së Real Madridit, në prag të ndeshjes me Atheltic Bilbao.

Sipas informacioneve të minutës së fundit nga “AS”, bëhet me dije se Alvaro Odriozola është larguar menjëherë nga qendra stërvitore për në spital, pasi u përplas fort me Vinicius Junior.

Mbrojtësi 23-vjeçar ka ndjerë dhimbje të forta në shpatull, ndërsa mendohet se ai ka thyer klavikulën.

Ekzaminimet që po kryhen në spital do të tregojnë shkallën e dëmtimit të tij dhe klubi do të njoftojë për gjendjen e lojtarit.

Odriozola ishte ndër lojtarët më të aktivizuar nga Zinedine Zidane, në 4 nga 5 ndeshjet e fundit ka luajtur si titullar, ndërsa në këtë sezon ka luajtur në 22 ndeshje, ku ka shënuar edhe një gol. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: