Connect with Us

Skandali doping/ “Bisha”amerikane del pozitiv edhe në testin e dytë

Sport

Skandali doping/ “Bisha”amerikane del pozitiv edhe në testin e dytë

Publikuar

-

Boksieri amerikan Jarrell Miller ka dalë pozitiv edhe në një test të dytë antidoping të kryer nga WADA në një periudhë tjetër. Këtë javë u mësua se gjatë një testi antidoping të kryer më 20 mars, Miller ka dalë pozitiv, por duket se ky nuk është rasti i vetëm.

Sipas Eddie Hearn, menaxherit të Anthony Joshua, Miller ka dalë pozitiv edhe në një test të dytë, çka e bën të pamundur duelin mes dy boksierëve. Miller i është pezulluar përkohësisht licensa për të boksuar dhe duel ii 1 qershorit ndaj Anthony Joshua është anulluar.

“Sapo më njoftuan nga WADA që Miller ka dalë pozitiv edhe në një test tjetër, ndryshe nga ai i pari dhe me një substancë tjetër. Nëse më parë mund të kishte ndopak shpresë, tani ky kapitull është i mbyllur”, tha Hearn.

“Javës tjetër do të konfirmojmë emrin e rivalit të ri të Joshua, pasi Miller nuk është më pjesë e planeve tona”, tha Eddie Hearn. Boksieri britanik Anthony Joshua vijon përgatitjet për duelin e 1 qershorit, ku do të mbrojë titujt kampionë bote në peshën e rëndë në kategoritë WBA, WBO dhe IBF.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: