Connect with Us

Doli pozitiv ne doping/ Boksieri amerikan i përlot të gjithë me fjalët e tij

Sport

Doli pozitiv ne doping/ Boksieri amerikan i përlot të gjithë me fjalët e tij

Publikuar

-

Boksieri amerikan Jarrell Miller ka deklaruar sot se ka rasti doping që e ka prekur e ka befasuar dhe shkatërruar totalisht. Ai nuk e priste një rezultat të tillë, sidomos tani që ishte duke u përgatitur për duelin për titullin kampion bote në peshën e rëndë ndaj Anthony Joshua.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale ai ka deklaruar se ka kërkuar dhe rezultatin e Testit B. gjithsesi, dueli i 1 qershorit ndaj Anthony Joshua tashmë është anulluar. “Humba një shans të madh për t’u bërë kampion bote dhe kjo që ndodhi po më shkatërron brenda meje”, u shpreh Miller.

“Lëndova familjen time, miqtë e mi, ekipin tim, fansat e mi. Gjithsesi, do të rikthehem. Do ta zgjidh këtë ngërç, do të korrigjoj gjithçka dhe do të rikthehem. Madje do të rikthehem edhe më i fortë, duke e konsideruar këtë gabim si një përvojë të madh”, tha Miller. Tashmë Joshua është në kërkim të një rivali tjetër për duelin e 1 qershorit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: