Connect with Us

Zidane i befason të gjithë/ Ju tregoj kush është sulmuesi më i mirë në botë për trajnerin francez

Sport

Zidane i befason të gjithë/ Ju tregoj kush është sulmuesi më i mirë në botë për trajnerin francez

Publikuar

-

Reali triumfoi pasditen e djeshme në sfidën ndaj Atletic Bilbaos me shifrat 3-0, ku të tre golat u shënuan nga Karim Benzema. Formë e shkëlqyer e francezit, i cili po kalon një ndër sezonet e tij më të mirë në Madrid.

Lidhur me formën e sulmuesit, ka folur trajneri Zidane, i cili ka dhënë një deklaratë që ndoshta shumë pak mund ta mbështesin. Sipas teknikut, Benzema është numri 9 më i mirë në Botë dhe për këtë gjë ai nuk ka dyshime.

“Për mua Karim është numri 9 më i mirë në Botë. Të tjerët mund të zgjedhin kë të duan, pasi ka shumë lojtarë. Ajo që Benzema ka bërë këto 10 vite këtu duket qartë. Jam shumë i lumtur për të. Ka besim në vetvete dhe gjithmonë kërkon të përmirësohet. Gjithashtu edhe ekipi po e ndihmon”, përfundoi Zidane. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: