Connect with Us

Boksieri shqiptar kërkon lavdinë/ Sfidon francezin për titullin e madh

Sport

Boksieri shqiptar kërkon lavdinë/ Sfidon francezin për titullin e madh

Publikuar

-

Boksieri fierak, Mikel Hodaj është gati të bëj hapin e madh në karrierë. Edhe pse në moshë fare të re, vetëm 20 vjeçare, Hodaj po stërvitet në Francë pasi më 14 qershor do të ketë një ndeshje mjaft të rëndësishme. Përballë boksierit kuqezi do të vendoset francezi, Ali Yammouni, ku do të të kërkojë titullin “International WBF”.

”Jam në prag të një ndeshje mjaft të rëndësishme për titullin “International WBF”. Shpresoj që të jetë një përballje e bukur nga të dy palët. Kundërshtari është i fortë dhe mjaft luftarak, por synimi im i vetëm do të jetë fitorja. Kam disa muaj që përgatitem për këtë ndeshje dhe ndihem në një formë shumë të mirë.”-ka thënë Hodaj në prononcimin e tij për mediat franceze.

Për 20 vjeçarin fierak kjo do të jetë ndeshja e 6-të në boksin profesionist, me rekordin 5 fitore dhe asnjë humbje. Ai e ka filluar karrierën si boksier në moshën 12 vjeçare te ekipi i Apolonisë.

Me ekipin e Apolonisë u shpall kampion kombëtar në të gjitha kategoritë ku mori pjesë. Në moshën 16 vjeçare, Hodaj u bë pjesë e klubit francez të boksit, Calais dhe fitoret e tij në boksin profesionist kanë bërë jehonë në shtypin sportiv francez.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: