Connect with Us

Skandal në Beograd!/ “Vritini shqiptarët”, shpërthen njësoj si në vitin 2014 (Video)

Sport

Skandal në Beograd!/ “Vritini shqiptarët”, shpërthen njësoj si në vitin 2014 (Video)

Publikuar

-

Skena të turpshme dhe skandaloze janë parë mbrëmjen e djeshme në sallën “Pionir”, në kryeqytetin serb, gjatë ndeshjes finale të basketbollit mes Crvena Zvezda të Beogradit dhe Buducnostit nga Podgorica. Lojtarët malazezë mezi kanë dalë në parket, teksa janë sulmuar dhe goditur me mjete të ndryshme.

Atmosfera ishte tejet e ndezur dhe armiqësore ndaj mysafirëve, thuajse e njëjtë me atë të ndeshjes së futbollit të 14 tetorit 2014, kur kombëtarja shqiptare e futbollit provoi “ferrin” në Beograd, në ndeshjen kualifikuese të “Euro 2016”. Nuk mund të harrohet ajo pritje çnjerëzore që iu bënë kuqezinjve tanë huliganët serbë, në stadiumin e Partizanit, ndaj referenca duket e goditur.

Tifozët e ashtuquajtur “Delije” kanë sulmuar basketbollistët e Buducnostit dhe kanë dashur të konfrontohen fizikisht me ta. Prej tribunës, ata gjuanin me karrige dhe mjete të ndryshme, ndërsa brohoritnin në kor: “Ubij šiptara” (vrite shqiptarin). Të frikësuar, basketbollstët malazezë ikën nga parketi për në dhomat e zhveshjes.

Ndeshja në fjalë nisi me një orë vonesë dhe u fitua nga vendësit me rezultatin 97:54. Serbët u shpallën kampionë të ABA Ligë dhe sezonin e ardhshëm do të luajnë në Euroligë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: