Connect with Us

A do të bëhet si i ati?/ Djali i legjendës botërore debuton në futbollin profesionist

Sport

A do të bëhet si i ati?/ Djali i legjendës botërore debuton në futbollin profesionist

Publikuar

-

Shprehja “bëmë baba të të ngjaj” po merr formë edhe në familjen Gulit. Djali i legjendës holandeze, Ruud Gulit, Maxim ka bërë debutimin e tij në futbollin profesional, duke i ndjekur hapat e babait të vet të famshëm.

17-vjeçari u fut nga stoli i AZ Alkmaar Jong, në barazimin që skuadra e tij mori ndaj fitueses së Kategorisë së Dytë, Tëente.

Babai i tij, fitues i Topit të Artë në vitin 1987, i cili ka luajtur për klube si PSV, Milan, Sampdoria dhe Chelsea e shikoi nga tribunat debutimin e të birit dhe më vonë postoi një mesazh emocionuese në “Instagram”.

“40 vjet (!) pasi i luajta minutat e parë për Haarlem, djali im Maxim po i ndjek hapat e mi. Nuk mund ta shpjegoj çfarë ndjenje e veçantë është kjo dhe sa krenar jam unë. Isha shumë më nervoz këtë pasdite! Pashkë që nuk do t’i harroj kurrë!” shkroi Gullit.

Mbrojtësi ka luajtur këtë sezon për ekipin U-19. Maxim është formuar te skaudra e të rinjve të AFC Amsterdam, para se t’i bashkohej me AZ Alkmaar në korrik të vitit 2017. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: