Connect with Us

Ish-mbrojtësi i njohur nuk duron dot më/ Boll me Hysajn

Sport

Ish-mbrojtësi i njohur nuk duron dot më/ Boll me Hysajn

Publikuar

-

Humbja përballë Atalantës ka vendosur në epiqendër të kritikave Napolin e Carlo Ancelottit, skuadër e cila duket shumë larg formës që shfaqi në fillimin e edicionit dhe vetëm gabimet e njëpasnjëshme të ndjekësve i dhanë mundësinë që të ruante pozicionin e saj në vendin e dytë.

Një pjese e tifozëve, kanë vërshëllyer skuadrën ndërsa në tribuna u hap edhe në parullë që i kushtohej ish-trajnerit, Maurizio Sarri, duke kërkuar kthimin e tij. Një situatë që nuk i ka pëlqyer ish-mbrojtësit të Napolit, Fabiano Santacroce. 32-cjeçari, nepërmjet një postimi në rrjetet sociale u është kundërvënë këtyre tifozëve, duke mbrojtur Ançelottin, por duke kritikuar zgjedhjen që kishte bërë me Elseid Hysajn.

“Ju lutem, mos më bëni më të dëgjoj faza të tipit ‘me Sarrin’. Me Sarrin dhe pa ndonjë prej titullarëve në fushë, ishin për t’u tallur”, ishte një pjesë e postimit të tij, duke vazhduar më pas pjesën për mbrojtësin shqiptar, në vështirësi të dukshme në ndeshjen ndaj Atalantës.

“Me gjithë respektin, boll me Hysajn në krahun e majtë”, ishin fjalët e futbollistit, i cili në fakt ka qenë një nga lojtarët e krahut të majtë te Napolit në vitet 2008-2011 kur luante te kjo skuadër. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: