Connect with Us

Ylli i Barcelonës drejt Arsenalit / Do jetë pasuesi i Ramsey

Sport

Ylli i Barcelonës drejt Arsenalit / Do jetë pasuesi i Ramsey

Publikuar

-

Arsenal raportohet se po konsideron blerjen e mesfushorit të Barcelona-s Andre Gomes, aktualisht lojtari është huazuar tek Everton, ku ka zhvilluar një sezon mjaft të mirë. 

Portugezi ka vuajtur të bindë në dy vitet e kaluara në Camp Nou, por në Premier League mesa duket ka gjetur ambientin ideal për të shfaqur aftësitë e tij. 

Arsenal do të tentojë ta blejë në fund të sezonit 25-vjeçarin. Ai thuhet të jetë pasardhësi ideal i Aaron Ramsey, i cili do t’i bashkohet Juventus-it në fund të sezonit. 

Te Barcelona do të transferohet Frenkie De Jong, kështu që për Gomes pritet një largim përfundimtar. 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE