Connect with Us

Zgjidhet “Lojtari i Vitit” në Premier League/ Po ashtu dhe formacioni më i mirë (Foto)

Sport

Zgjidhet “Lojtari i Vitit” në Premier League/ Po ashtu dhe formacioni më i mirë (Foto)

Publikuar

-

Virgil van Dijk e mposhtur konkurrencën e Raheem Sterlingin për të fituar çmimin “Lojtari i Vitit 2019”, që jepet nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë (PFA) në Angli.

Surpriza më e madhe është përfshirja e Paul Pogbasë në formacionin më të mirë të vitit dhe lënia jashtë e “yllit” të Chelseas, Eden Hazard.

Çmimet do të mësohen zyrtarisht të premten, por “Daily Mail” i ka zbuluar më parë. Pogba është lojtari i vetëm i formacionit më të mirë që nuk është pjesë e Liverpoolit dhe Manchester City-t. Citizens përfaqësohen me 6 lojtarë (Ederson, Aymeric Laporte, Fernandinho, Bernardo Silva, Aguero, Sterling) dhe “The Reds” me 4 (Van Dijk, Mane, Trent Alexander-Arnold, Andy Robertson).

Është hera e parë në historinë 45-vjeçare të ndarjes së çmimeve nga PFA që ekipi më i mirë është përzgjedhur nga vetëm tre klube.

Suksesi për Van Dijk nënkupton që çmimi mbetet te Liverpulin, pas fitores së Mohamed Salah në sezonin e kaluar. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE