Connect with Us

Ancelotti sheh nga Real Madridi / Synon sulmuesin e madh

Sport

Ancelotti sheh nga Real Madridi / Synon sulmuesin e madh

Publikuar

-

Napoli synon të sjellë në “San Paolo” sulmuesin francez Karim Benzema, që aktualisht luan me Real Madrid. Ka qenë trajneri Carlo Ancelotti ai që i ka kërkuar te presidentit De Laurentiis sulmuesin 31-vjeçar, të cilin e njeh mirë. Ancelotti e ka drejtuar Benzema te Real disa sezone më parë.

Pavarësisht dëshirës së trajnerit italian, ky transferim nuk ka për të qenë aspak i lehtë. Kjo për dy arsye: E para rroga e lartë që ka lojtari, e vështirë për arkën e Napolit dhe e dyta është se trajneri Zinedine Zidane nuk ka për të hequr dorë kollaj nga sulmuesi francez.

Ky sezon ka qenë i mirë për Benzema, që ka mbajtur lart nderin e skuadrës pas largimit të Cristiano Ronaldo. Gjithsesi, Napoli do të bëjë një ofertë për sulmuesin dhe në rast se do të dështojë ky transferim, atëherë objektivi i radhës do të jetë Mauro Icardi. Ky i fundit mund të vijë në formë shkëmbimi, me Lorenzo Insigne që do të shkojë tek Interi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Derbi luhet të premeten, ja kur do zhvillohen ndeshjet e tjera të javës së 15-të

Publikuar

-

Nga

Java e 15-të e Kategorisë Superiore do të luhet në dy ditë. Gjithçka do të nisë ditën e premte me derbin e kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës, sfidë e cila është programuar të startojë në orën 19:00. Dita e premte i kushtohet vetëm supersfidës së kreqytetit dhe kështu ndeshjet e tjera do të luhen të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shkurtaj: Do më vriste nëse do e humbja penalltinë ndaj Tiranës

Publikuar

-

Nga

Kukësi mundi Tiranën në “Selman Stërmasi” me përmbysje dhe në kampin verilindor janë të gjithë të kënaqur. Vasil Shkurtaj, ishte ai që shënoi golin e barazimit me penallti, dhe hapi rrugën për përmbysjen. Sulmuesi i Kukësit, ishte i ftuar, në emisionin “Rubrika Sportive”, teksa ka folur për sfidën e së shtunës skundër bardhebluve. “Ishte një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Pritja e De Biazit merr fund, ish-trajneri i kombëtares gati të marrë në drejtim ekipin e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi kthehet përsëri mes kandidatëve për të marrë drejtimin e një klubi në Serinë A. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka qenë sot në tribunë në ndeshjen mes Spal dhe Breshias, pasi është kandidat kryesor për t’u ulur në pankinën e skuadrës së Eterit Berishës. Spal u mund sot nga Breshia me shifrat 1-0 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Skandali në Superligë, FSHF harron të pezullojë futbollistin e Partizanit

Publikuar

-

Nga

Futbolli shqiptar do duhen vite të pastrohet. Vetë mënyra se si funksionojnë klubet, mënyra se si shteti e sheh atë, mënyra se si organizohet gara, lë shtigje të pafundme për të gjetur probleme. Gjithsesi  nuk mundet që në vitin 2019, kur presidenti i UEFA-s vjen dhe inauguron një stadium ku pretendojmë të organizojmë një finale […]

LEXO TE PLOTE