Connect with Us

Futbollistë miliardierë, por nuk japin bakshishe / Lista nis me Icardin

Sport

Futbollistë miliardierë, por nuk japin bakshishe / Lista nis me Icardin

Publikuar

-

Fitojnë miliarda, por në fund të fundit janë “dorështrënguar”. Po flasim për futbollistët, të cilët janë ata që duhet të ndihmojnë më shumë komunitetin, por kurë bëhet fjalë për të qenë shembull, bëhen anti-shembull.

Ata që blejnë makina të shtrenjta, pasurojnë garderobën dhe jetojnë në luks. Për këtë arsye, disa nga futbollistët e Serie A janë akuzuar nga grupi i çiklistëve me pagesë “Riders Milano” që shpërndajnë rroba dhe ushqime.

Ata akuzojnë se disa emra të mëdhenj si Danilo D’Ambrosio, Leonardo Bonuçi, Mauro Icardi, Gonzalo Higuain, apo ish si Abiati, Cannavaro dhe Mexes nuk linin kurrë bashkishe.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: