Connect with Us

Gega flet për të gjitha/ Safet Gjici, aleancat, dëmtimet dhe gojët e liga

Sport

Gega flet për të gjitha/ Safet Gjici, aleancat, dëmtimet dhe gojët e liga

Publikuar

-

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, është ka dalë në konferencën e zakonshme përpara mediave në kuadër të takimit që do të zhvillohet ditën e nesërme ndaj Laçit. Tekniku ka paraqitur gjendjen e skuadrës dhe u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve.

Si e shikoni ju këtë përballje me Starovën?

“Partizani nuk është vetëm i Gegës dhe Starovës, në kohë të caktuara mund të jemi në fronte të ndryshme. Komentet e mia kanë qenë të pakta, përveç mbështetjes. E rëndësishme është që është futboll, edhe karshi vëllait do të doja të fitoja. S’ka asnjë problem kush është te Laçi, thjesht ndeshja e rradhës.”

Është trajneri i fundit që ka nxjerr kampion Partizanin…

“S’ka të bëjë trajneri, jemi 2 klube të ndryshme. Jam me fat që jam këtu, kanë qenë ditët më të mira të karrierës sime. Nuk ka përballje personash, thjesht janë 2 ekipet. Do të shikohen diferencat, jo rastësisht jemi këtu.”

Ndikon presioni i titullit te ekipi?

“Është e vërtetë, momentin e parë që dolëm të parët, që nga ajo ditë deri sot, jemi pyetur për titullin. Jemi munduar të jemi me këmbë në tokë. Besoj se te çdo futbollist ka një ëndërr të brendshme. Do të marrim atë që kërkojmë dhe nuk kam frikë te ta, janë stërvitur njësoj. Do t’i shikojmë gjërat me rradhë. Është ndeshje e vështirë, do t’i marrim masat. Kemi tifozat që janë frymarrje për ne dhe mendoj se do të jetë numër i madh nesër sepse po shkojmë drejt fundit”

I frikësohet Gega aleancat?

“Nuk kam asnjë argument, asnjë provë që janë bërë. Siç besoj për veten, besoj edhe për të tjerët. Nuk do të merremi me këto gjëra”

Si e shikoni skuadrën?

“Futbolli nuk ka shumë sekrete, ka interpretim. Këta lojtarë janë stërvitur edhe me Starovën, tani i stërvis unë.”

Do ta pranonit barazimin?

“Nëse vjen do ta pranojmë. Jam i kënaqur me maksimumin, nëse loja e tregon, jam i kënaqur.”

Ky do të jetë Partizani deri në fund?

“Gojët e liga nuk do të mbyllen as me Gegën as me ikjen e Gegës. Puna dhe rezultatet do ta tregojnë se kush është në rrugën e duhur. Paragjykimet do të ngelen mbrapa shumë shpejt. Do të shikojmë nesër, Laçi është ndeshja kryesore për ne. “

Është një nga ndeshjet më delikate deri në fund për shkak të mungesave?

“Është e vërtetë që kemi mungesi, çdo javë kemi pasur. Për fat të mirë ata që kanë zëvendësuar kanë dhënë maksimumin. Të gjithë kanë ndenjur në gadishmëri, edhe nesër i kemi lojtarët”

Kalari do të jetë, nisur edhe nga prezenca e Kalarit në konferencë?

“Ishte radha e Kalarit, është “veteran” sepse është i ri nga këmbët dhe zemra. Ndihet i ri, por nuk kemi vendosur. Kalari luan në çdo vend. Ka eksperiencë dhe e ka të lehtë të modifikohet. 1 orë përpara ndeshjes do ta vendosim”

Nuk përmendet më Kukësi…

“Mbase rivalët kanë ndryshuar drejtim. Ne i kemi respektuar sa herë përmenden. Vazhdojnë të jenë ekip i mirë, i fortë. Nuk duam të lëmë asnjë rival të afrohet. Rivali është vetëm vetja jonë”

Gjici tha se Partizani nuk është as për vend të katërt…

“Nuk më intereson. Është president i një klubi që ka pasur një 5 vjeçar të mirë, unë jam në futboll, ai është biznesmen, është e drejta e tij. Vjet ka dalë Kukësi kampion dhe nuk e di kush i marrë gjynahet e Partizanit. S’kam parë asnjëherë Gaz Demin të flas për ndonjë klub, por i ka mbështet. Këtu funksionojnë të gjitha levat. Kurse klubet e tjera kanë perceptimet e tjera karshi klubit, karshi meje, sulmuesve tanë, mesfushorëve tanë, me syrin që ata e shohin. Është momenti mos të kthehemi mbrapsht dhe të bëjmë rivalitet në konferenca. Fusha e ka treguar fusha do ta tregojë.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Asnjë lek për sportin, arbitri shqiptar sulmon keq qeveritarët

Publikuar

-

Nga

Sporti në Shqipëri po përballet me probleme të mëdha financiare, kjo për shkak të Koronavirusit. Sikur të mos mjaftonte kjo, edhe qeveria ka vendosur të mos japë asnjë ndihmë financiare për këtë fushë. Mes shumë reagimeve për këtë veprim të qeverisë, reagim i veçantë ka ardhur edhe nga arbitri i njohur shqiptar, Albano Stolaj. Ky […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Kriza në futbollin gjerman, 13 nga 36 klubet profesioniste po përballen me falimentim

Publikuar

-

Nga

13 nga 36 klubet profesioniste në Gjermani po përballen me falimentim këtë sezon për shkak të pandemisë coronavirus dhe kjo do të shihet më qartë në muajt maj dhe qershor. Këta numra janë komunikuan nga përfaqësuesit e 36 klubeve profesionale që janë të anëtarësuar në DFL dhe të martën e kaluar mbajtën takim përmes videos. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Rivalë për titullin, por Doka dhe Abazaj stërviten bashkë

Publikuar

-

Nga

Albi Doka është duke u stërvitur me aq sa mundet në shtëpinë e tij, teksa së bashku me mikun e tij jashtë fushe, Kristal Abazajn e Kukësit, shpresojnë që këtë situatë ta kalojnë shpejt dhe kampionati të rikthehet sa më shpejt. Ndër të tjera, mbrojtësi i bardhebluve shprehet se kjo ndërprerje e kampionatit i shtangu […]

LEXO TE PLOTE