Connect with Us

Edi Rejës nuk i pritet/ Shkon për të ndjekur dy lojtarët që e sollën te Shqipëria

Sport

Edi Rejës nuk i pritet/ Shkon për të ndjekur dy lojtarët që e sollën te Shqipëria

Publikuar

-

Trajneri i ri i Shqipërisë, Reja, e pret me padurim debutimin me Kombëtaren. Kur kanë mbetur edhe pak javë nga ndeshjet e qershorit, italiani nuk po qëndron i ulur në shtëpi për të ndjekur ndeshjet nga televizori.

Edoardo Reja ka udhëtuar drejt Kroacisë, për të parë më nga afër lojtarët tanë. I pranishëm ishte në ndeshjen e djeshme, për të parë Myrto Uzunin me Lokomotivën e Zagrebit. Megjithëse nuk arriti të shënonte, sulmuesi shqiptar ishte si gjithmonë në formën e mirë me ekipin kroat.

Ndërkohë pritet që Reja të jetë i pranishëm edhe në ndeshjen e sotme, atje ku Hajduku i Splitit do të luajë në transfertë. Këtë herë për Ardian Ismajlin, por pa harruar edhe Tahirajn e Sahitin, që janë elementet e së ardhmes. Megjithatë këtu duhet të theksojmë se Uzuni dhe Ismajli janë dy pikat e dobta të Rejas. Nëse ky trajner është në stolin e Shqipërisë, kjo ka ardhur për shkak të udhëtimit të italianit në Shkodër, atje ku po shihte më nga afër pikërisht këta dy futbollistë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: