Connect with Us

Goli i javës shënohet në Spanjë/ Kjo është goditja e dënimit më perfekte (video)

Sport

Goli i javës shënohet në Spanjë/ Kjo është goditja e dënimit më perfekte (video)

Publikuar

-

Athletic Bilbao po përballet me Alaves dhe ndeshja është 1-1. Baskët ia dolën të parët të shënonin të parët me anë të Benat, i cili ekzekutoi një goditje dënimi në mënyrë perfekte. 32-vjeçari, edhe pse distanca ishte e madhe, nuk ngurroi të gjuante drejt e në portë.

Perfekte gjithçka, pasi topi ka shkuar në trekëndëshin e djathtë të portës së mbrojtur nga Pacecho. Hedhja e portierit ka shkuar dëm dhe kjo më shumë për meritë të Benat. Një nga golat më të bukur në La Liga. /CNA.al

https://twitter.com/MatchFeuille/status/1122106950441996288

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE