Connect with Us

Igli Tare bën zbulimin e radhës/ Mbajeni mend mirë këtë emër!

Sport

Igli Tare bën zbulimin e radhës/ Mbajeni mend mirë këtë emër!

Publikuar

-

Kohët e fundit, Igli Tare po kritikohet jo pak në Itali për shkak të mungesës së Lazios në Ligën e Kampionëve dhe tifzoët e drejtuesit kanë nisur t’ia faturojnë atij të gjitha dështimet në Itali e Europë. Megjithatë, Tare ka vazhduar punën për zbulimin e talenteve të tjera që mund të ndihmojnë skuadrën si në fushën e blertë, ashtu edhe ekonomikisht.

Andre Anderson është së fundmi zbulimi i radhës i bërë nga Igli Tare të cilin arriti ta merrte verën e shkuar nga Santosi në Brazil dhe e afroi në Itali. Sulmuesi 19-vjeçar këtë sezon u huazua te Salernitana në mënyrë që të njihet më shumë dhe të ambientohet me futbollin italian duke bërë një vit eksperiencë për të qenë i gatshëm për klubin lacial.

Igli Tare e ka mbajtur nën vëzhgim brazilianin gjatë kësaj periudhe dhe ka vendosur që ta afrojë në verë te skuadra laciale. Ai është bindur nga paraqitjet që ka bërë Anderson dhe shihet si Hernanesi i ri i Lazios te i cili, mund të ketë besim Inzaghi për këtë sezon.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: