Connect with Us

Juventus përgatit revolucionin për merkaton e verës/ Ja kush ikën dhe kush vjen

Sport

Juventus përgatit revolucionin për merkaton e verës/ Ja kush ikën dhe kush vjen

Publikuar

-

uventus po përgatit një riorganizim të madh të skuadrës në merkaton e verës për sezonin 2019-2020.

Një numër i madh lojtarësh ka të ngjarë të largohen dhe të afrohen disa të tjerë që të bëjnë diferencën, pasi Massimiliano Allegri kërkon të ketë një grup më të fortë për të synuar sërish trofeun e Champions League, që është kthyer në një “moll të ndaluar” për “Zonjën e Vjetër”. Liga e Kampioneve përfundoi me zhgënjim për Juventusin këtë sezon; duke u eliminuar nga Ajax i talenteve në çerekfinale.

“Il Corriere di Torino”, shkruan se ka dy lojtarë të cilët janë drejt largimit, edhe pse në fillim e ardhmja e tyre ishte në Torino. I pari është mesfushori boshnjak Miralem Pjanic; i cili është identifikuar nga Pep Guardiola si një nga lojtarët ideal për të përforcuar mesfushën e tij në Manchester City. Pjanic nuk konsiderohet të jetë thelbësor për projektin e Juventusit dhe prandaj do të lejohet të largohet nëse vjen një ofertë e kënaqshme nga bardhezinjtë.

Lojtari i dytë që është me valixhe në duar, megjithatë, është shumë më tronditës është Joao Cancelo. Gazeta me bazë në Torino raporton se Allegri nuk ka qenë i impresionuar me performancat e mbrojtësit portugez në gjysmën e dytë të sezonit dhe për këtë arsye, mund të vendos që ai të shitet vetëm një vit pas bashkimit nga Valencia. Gjithashtu në listën e largimeve janë edhe Manzukic, si dhe Dauglas Costa. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: