Connect with Us

“Bisha” kuqezi dërrmon boksierin çek/ I mjaftuan vetëm 26 sekonda

Sport

“Bisha” kuqezi dërrmon boksierin çek/ I mjaftuan vetëm 26 sekonda

Publikuar

-

Ndeshja e zhvilluar mbrëmjen e së shtunës në “York Hall” në Londër, vendosi përballë dy boksierë të pamposhtur, me Markun që regjistronte 2 fitore me “KO” dhe çekun që kishte arritur t’i fitonte të tria sfidat e zhvilluara më parë, gjithashtu me “KO”. Por ky duel nuk pati aspak histori pasi Marku e mbylli ndeshjen që në raundin e parë.

Boksieri çek e nisi ndeshjen në sulm, duke tentuar t’i japë goditje Markut që fillimisht po mbrohej. Por kjo situatë zgjat vetëm 26 sekonda, pasi boksieri kuqezi lëshoi një goditje të fortë duke e hedhur në tapet kundërshtarin.

Ky ishte suksesi i tretë radhazi në boksin profesionist për 26-vjeçarin Florian Marku, që më parë ka zhvilluar sfida në MMA dhe kikboks. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: