Connect with Us

Fitore si e Pirros për Skënderbeun/ Vjen lajmi i keq për supersfidën ndaj Tiranës

Sport

Fitore si e Pirros për Skënderbeun/ Vjen lajmi i keq për supersfidën ndaj Tiranës

Publikuar

-

Skënderbeu arriti të merrte një fitore shumë të rëndësishme në kampionat ndaj Flamurtarit, duke e mposhtur me rezultatin 2-0. Kjo fitore, i mban korçarët në garë për një vend në Kupat e Europës, duke shpresuar gjithmonë që KAS të japë një vendim pozitiv që do të hiqte dënimin e dhënë pak kohë më parë nga UEFA.

Megjithatë, fitorja nuk ka kaluar pa pasoja te Skënderbeu që në ndeshjen e radhës në kampionat ndaj Tiranës do të jetë i cunguar. Skuadra korçare vjen me dy mungesa të rëndësishme duke qenë se Bruno Dita dhe kapiteni Marko Radas u ndëshkuan me kartonë të verdhë duke plotësuar numrin e tyre.

Me shumë gjasa, një vend në formacion do të ketë sërish për të riun Jorgo Pëllumbi ndërkohë që Shehit i duhet të mendojë edhe për mesfushën pasi Dita ka qen këto kohë një nga më të dalluarit në fushë dhe mund të konsiderohet një mungesë e madhe për Skënderbeun. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: