Connect with Us

Ibrahimovic hero në Amerikë/ Shihni se çfarë i bën kundërshtarit (video)

Sport

Ibrahimovic hero në Amerikë/ Shihni se çfarë i bën kundërshtarit (video)

Publikuar

-

Zlatan Ibrahimovic nuk ndalet në Amerikë. Në fakt për suedezin shënimi i golave nuk është një gjë e re pasi sulmuesi është mësuar të jetë një vrasës në zonën kundërshtare prej momentit kur ka nisur karrierën. Edhe këtë herë Ibra ishe heroi i skuadrës së tij Los Angels Galaxy të cilët mposhtën jo pa vështirësi Real Salt Lejk me rezultatin 2-1.

Ishte pikërisht ekipi i suedezit ai që kaloi i pari në avantazh, ndërsa më pas u barazuan nga miqtë. Megjithatë, mendoi i përhershmi Ibrahimoviç, i cili e pati si një lojë fëmijësh për të realizuar i lirë brenda zonës. Festimi?! Duke shfaqur të gjithë grintën e tij në fytyrën e kundërshtarit, i cili nuk mund të bënte asgjë përveç se të duronte fjalët e Ibrës.

Ky ishte goli i tetë sezonal për 37-vjeçarin, ndërsa pas këtij triumfi Los Angels renditet në vendin e dytë. Për Ibrën ky është viti i dytë në Amerikë, teksa këtë sezon sulmuesi kërkon të fitojë titullin e kampionit dhe duke parë formën që po tregon atëherë çdo gjë është më e thjeshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: