Connect with Us

Tifozët e Tiranës bëjnë gjestin e madh/ Në mbështetje të shqiptarëve të arrestuar

Sport

Tifozët e Tiranës bëjnë gjestin e madh/ Në mbështetje të shqiptarëve të arrestuar

Publikuar

-

Futbolli në Maqedoninë e Veriut ka rënë shpesh herë pre e problemeve politike dhe racizmi ka qenë një nga problemet më të theksuara. Tifozët shqiptarë të cilët mbështesin skuadrat e tyre, janë arrestuar disa herë pa arsye dhe një shembull konkret është ai i Shvercerave të Shkupit.

Disa nga tifozët e Shkupit janë arrestuar dhe u është dhënë një dënim mjaft i rëndë pasi është vendosur të qëndrojnë në burg për 19 vjet. Mbështetje për to ka pasur edhe nga grupimi i Tiranës, “Tirona Fanatics” të cilët në ndeshjen me Luftëtarin kanë hapur një banderolë.

“Liri për Shvercerat”, shkruhej në banderolën e hapur në stadium ndërkohë që në ‘Facebook’ kanë postuar mbishkrimin “Do të vijë një ditë… drejtësi në Iliridë”. Vetë faqja zyrtare e Shvercerave ka bërë me dije dënimin e dhënë për tifozët e saj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: