Connect with Us

Arrestohen dy persona në Angli/ Postuan këtë foto të futbollistit të vdekur, Sala

Sport

Arrestohen dy persona në Angli/ Postuan këtë foto të futbollistit të vdekur, Sala

Publikuar

-

Megjithëse kanë kaluar disa muaj nga tragjedia që i mori jetën sulmuesit Emiliano Sala, ngjarja është ende shumë e freskët në memorien e të gjithëve. Duket se asgjë nuk është mbyllur ende në lidhje me atë aksident, ku ende nuk është gjetur trupi i pilotit. Ndërkohë që sikur të mos mjaftonte tragjedia, në rrjet nisën të shpërndaheshin edhe fotot e Emiliano Salës nga morgu.

Për këtë, policia britanike ka bërë të mundur arrestimin e dy personave, të cilët dyshohet se kanë fotografuar trupin e Salës në morgun e Bournmuthit, kur po kryhej ekspertiza mjeko-ligjore dhe fotot i kanë postuar në ‘Twitter’. Nëpërmjet hetimeve të gjata të policisë, është arritur në identifikimin e dy personave të dyshuar dhe që shihen si autorët e asaj shpërndarjeje të fotove.

Një grua e moshës 48 vjeç dhe një burrë 62 vjeçar akuzohen për ndërhyrje në informacione kompjuterike, gjë e cila nuk lejohet të bëhet. Dy personat janë paraqitur në gjykatë dhe janë lënë përkohësisht të lirë me kusht ku edhe do të hetohen. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: