Connect with Us

Mesfushori i kombëtares realizon “golin e jetës”/ Dita e djeshme do të mbahet mend gjatë! (foto)

Sport

Mesfushori i kombëtares realizon “golin e jetës”/ Dita e djeshme do të mbahet mend gjatë! (foto)

Publikuar

-

2019 ka qenë një vit shumë i mirë për mesfushorin e kombëtares, Ledian Memushaj. Luan rregullisht në formacion dhe është një ndër më të mirët të Pescara, favorite për tu ngjitur në Serie A. Me kombëtaren po ashtu është i pazëvendësueshëm. Përveç aspektit futbollistik, edhe gjërat e tjera jashtë fushës së lojës po shkojnë shumë mirë për të.

Një datë mjaft e veçantë për Ledian Memushajn ishte 30 prilli i 2019. Një ditë që do të mbahet mend gjatë nga mesfushori i kombëtares shqiptare.

Vlonjati kurorëzoi dashurinë e tij me Francesca Cappain duke i dhënë fund beqarisë. Martesa u bë në qytetin e Pescarës dhe të dy i thanë “po” njëri-tjetrit përpara kryetarit të Bashkisë, Marco Alessandrini.

Nuk ka munguar dhe urimi i klubit italian për mesfushorin vlonjat. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: