Connect with Us

Ekipi i njohur italian shkarkon trajnerin/ Gianni de Biasi bëhet gati

Sport

Ekipi i njohur italian shkarkon trajnerin/ Gianni de Biasi bëhet gati

Publikuar

-

Humbja 3-2 ndaj Livornos i ka kushtuar shtrenjtë ish-mbrojtësit të Juventusit, Fabio Grosso, i cili nuk është më trajner i Hellas Verona. Vendimi është marrë menjëherë pas fundit të takimit, nga presidenti i veronezëve, Maurizio Setti.

“Ju e dini se si ndihem për trajnerin, por sot ishte një performancë shumë zhgënjyese që më shqetësoi jashtëzakonisht shumë. Qëllimi ynë është që të hyjmë në Seria A dhe këtë do tentojmë ta bëjmë pa Grosson në pankinë.”-tha Setti për “TeleArena”.

Aktualisht Verona mban vendin e 6-të me 49 pikë, pozicion që të kualifikon në fazën play-off të Seria A. Me largimin e Grosso, Hellas do të kërkojë një emër të ri për pankinën, e një prej kandidatëve potencial për të marrë drejtimin e saj është Gianni de Biasi.

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare u lakua pak ditë më parë si zëvendësuesi potencial i Grosso dhe tashmë pritet konfirmimi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Interi prish planet e Milanit, kërkon t’i rrëmbejë objektivin e madh të merkatos

Publikuar

-

E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic është enigma e madhe e kësaj merkatoje janari. Sulmuesi suedez do të largohet nga Los Angeles Galaxy në fund të muajit dhjetor, për të qënë i lirë për të zgjedhur skuadrën e tij të re. Shumë ekipe janë futur në lojë, me Milanin që duket më e avantazhuar. Por, për […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Arsenal-Brighton/ Xhaka e nis nga minuta e parë, Mustafi nuk duket gjëkundi

Publikuar

-

Arsenali do të presë Brighton në “Emirates” në ndeshjen e fundit të javës së 15-të në Premier League. Trajneri i përkohshëm, Fredrik Ljungberg, i ka besuar një vend titullari granit Xhakës. Përsa i përket Shkodran Mustafit, ai nuk është as në stol. Arsenali ka 7 javë pa fitore dhe momentalisht renditet në vendin e 10-të, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Klopp dhe Liverpool bëjnë dëmin e radhës/ Shkarkohet trajneri i njohur

Publikuar

-

Humbja e Evertonit 5-2 në derbi mbrëmë ndaj Liverpoolit i ka kushtuar shtrënjtë trajnerit portugez Marco Silva. Klubi anglez ka shkarkuar pak më parë trajnerin portugez për shkak të rezultateve të dobëta. Në fillim të sezonit nisur edhe nga merkato që u bë gjatë verës, pritshmëritë ishin të mëdha, por momentalisht Evertoni renditet në vendin […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ish-ylli i Milanit zbulon prapaskenën/ “Më shitën te PSG përpara se të ma thonin, unë isha në det”

Publikuar

-

Në një intervistë të fundit, Zlatan Ibrahimovic ka folur për shuëm gjëra, por edhe për transferimin e bujshëm në vitin 2012 nga Milani te PSG-ja. Suedezi e thënë dhe hërë të tjera se ai nuk donte të largohej nga kuqezinjtë, por ishin ata që vendosnin të shisnin. “Isha në det dhe po pushoja… Shoh celularin […]

LEXO TE PLOTE