Connect with Us

Skandal në basketbollin grek/ Ekipi i madh bie nga Kategoria

Sport

Skandal në basketbollin grek/ Ekipi i madh bie nga Kategoria

Publikuar

-

Skuadra e Olimpiakosit në basketboll ka vendosur të bojkotojë takimin kundër Promitheas, për shkak se gjyqtar në këtë takim është vendosur Panajoti Anastapopulos. Ky arbitër nuk sjell aspak kujtime të mira te skuadra e njohur e basketbollit europian dhe klubi ka vendosur që çdo takim që do të arbitrohet nga ky gjyqtar, do të bojkotohet.

Gjithçka ka nisur në një takim kundër rivalëve të përjetshëm, Panathinaikos, ky Anastapopulos drejtoi takimin dhe sipas Olimpiakosit, bëri gabime me dashje. Për me tepër, skuadra blukuqe e braktisi atë takim në mes të ndeshjes.

Edhe këtë sezon, gjyqtari është caktuar në një ndeshje të Olimpiakosit më parë, kundër PAO. Olimpiakosi nuk u paraqit, duke u ndëshkuar me zbritje 8 pikësh. Sot, Anstapopulos është caktuar për të drejtuar sfidën mes Olimpiakosit dhe Promitheas dhe sipas mediave greke, do të ketë sërish bojkot, çka do të thoshte zbritje 14 pikësh për skuadrën e Olimpiakosit, që do të binte në vend të fundit në renditje dhe do të rrëzohej nga Kategoria.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: