Connect with Us

Rrëfehet trajneri i Kombëtares/ Shqipëria më bën mirë për shëndetin, sa për Hysajn…

Sport

Rrëfehet trajneri i Kombëtares/ Shqipëria më bën mirë për shëndetin, sa për Hysajn…

Publikuar

-

Muajin e kaluar, Edi Reja u prezantua në krye të Kombëtares së Shqipërisë, teksa shihej si alternativa më vlefshme pas Panuçit, për shkak të eksperiencës së konsiderueshme të 73-vjeçarit në Serinë A. Në një intervistë për “CDS”, tekniku flet për Napolin duke qenë se është i lidhur me atë klub, por shprehet se fakti se është sërish në detyrën e trajnerit i bën mirë për shëndetin dhe se propozimi për nga Shqipëria ishte një mirënjohje për karrierën.

“Të jem sërish në detyrë dhe të trajnoj, më bën të ndihem i ri dhe i bën mirë shëndetin. Më jep kënaqësi. Propozimi i papritur nga Shqipëria ishte dhe një vlerësim për ato pak gjëra që kam bërë. Dhe shpresoj t’ia dal të ndryshoj rezultatet”. Ndërkohë, Reja dha vlerësimin e tij dhe për mbrojtësin e kuqezinjve, që aktivizohet me Napolin, Elseid Hysaj.

Tekniku italian e cilësoi shkodranin si një djalë serioz dhe të faktikisht inteligjent. “Është i zoti, madje shumë i zoti. Një djalë serioz, faktikisht inteligjent dhe i aftë të ekuilibrat e duhur në mbrojtje, të cilat janë deçizive”, përfundoi Reja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: