Connect with Us

E bujshme/ Mbrojtësi i kombëtares do të transferohet te ekipi kampion

Sport

E bujshme/ Mbrojtësi i kombëtares do të transferohet te ekipi kampion

Publikuar

-

Merkatoja e verës ka nisur që të ndihet që tani edhe pse ende nuk janë mbyllur kampionatet kryesore. Numri i futbollistëve shqiptarë që mund të ndërrojnë skuadër, pritet të jetë i madh dhe një ndër to është mbrojtësi i Kombëtares, Enea Mihaj.

Mbrojtësi 20-vjeçar që aktivizohet me Panetolikosin në kampionatin grek po bën paraqitje mjaft të mira dhe pavarësisht se pak kohë më parë kishte pësuar një dëmtim të rëndë, ai u rikthye shpejt në firmën më të mirë. Skuadrat të cilat kanë shfaqur interes për shërbimet e Mihajt janë të shumta si në Greqi, po ashtu edhe jashtë saj.

“Sportime.gr” raporton se së fundmi, në garë për shërbimet e Mihajt ka hyrë edhe ekipi i PAOK-ut, i shpallur kampion vetëm pak ditë më parë. Mihaj duket se është prioritet për PAOK-un dhe pritet që të ketë zhvillime në ditët në vijim. Kujtojmë që Mihaj u aktivizua me Shqipërinë vetëm 1 minutë në ndeshje zyrtare ndaj Skocisë, duke iu djegur e drejta për të luajtur për Greqinë, zgjedhje të cilën e kishte bërë më parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: