Connect with Us

Milani jashtë Championsit/ Përforcimi i madh i janarit bën gati valixhet

Sport

Milani jashtë Championsit/ Përforcimi i madh i janarit bën gati valixhet

Publikuar

-

Sezoni i Milanit mund të komprometohet ndjeshëm në rast se kuqezinjtë nuk ia dalin të kualifikohen në Champions League. Klubi në këtë mënyrë do të mundohej të rregullonte bilancin financiar duke ditur edhe se janë nën vëzhgim nga UEFA.

Ai që mund të sakrifikohet është sulmuesi i afruar në janar, Krzysztof Piątek. Polaku e nisi aventurën te kuqezinjtë në mënyrë të shkëlqyer duke shënuar rregullisht por në javët e fundit 23-vjeçari ka humbur nuhatjen para portës dhe nëse Milani nuk ka marrë rezultate faji për këtë është dhe i Piatek. Megjithatë, për sulmuesin ofertat nuk mungojnë dhe në merkaton e verës, gjithnjë nëse kuqezinjtë nuk ia dalin të sigurojnë Champions League atëherë mund të detyrohen ta sakrifikojnë për një shumë mbi 50 milionë euro.

Piatek u transferua për shumën e 35 milionë eurove nga Xhenoa, por aventura e tij në Milano mund të zgjasë vetëm 6 muaj, i detyruar nga objektivi i dështuar i klubit për të shkuar në kompeticionin më të rëndësishëm europian.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: