Connect with Us

A duhet të ketë Kombëtarja më shumë lojtarë nga Kategoria Superiore?/ Olsi Rama befason me përgjigjen e tij

Sport

A duhet të ketë Kombëtarja më shumë lojtarë nga Kategoria Superiore?/ Olsi Rama befason me përgjigjen e tij

Publikuar

-

Kombëtarja A nuk është se i ka kushtuar shumë rëndësi lojtarëve që luajnë në Superiore. Nga lista me 23 lojtarë që grumbullohen për çdo ndeshje të kombëtares, 2-3 prej tyre luajnë në Shqipëri.

Alban Hoxha është ftuar më së shumti, ndërkohë që ka pasur vend edhe për Lorenc Trashin dhe Gentian Selmanin. Olsi Rama, drejtori i Partizanit, në emisionin “Pressing” në “ABC News” ka bërë një analizë të asaj se pse nuk ftojnë trajnerët e huaj lojtarë nga kampionati ynë.

Ka lojtarë që meritojnë më shumë vëmendje. Stafi është i huaj, italian, ata kanë kërkuar pjesën e formimit të një lojtari, që është rregulli dhe disiplina. Këtë model lojtari nuk e kemi krijuar në futbollin tonë. Kam udhëtuar me kombëtaren dhe i kam parë se si sillen jashtë fushe, në çdo gjithçka.

Ky është një shembull që nuk ka hyrë në Superiore. Nuk i takon një trajneri t’i mësojë, i takon kulturës së një klubi. Trajnerët e kombëtares kanë kërkuar të kenë të bëjnë me profesionistë të vërtetë. Shpresoj të ndodhë shpejt”, u shpreh drejtori sportiv i Partizanit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbetet pezull vetëm data e Superligës shqiptare, ja skenari më pozitiv i gjithë Europës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria duket se po e vendos në kontroll disi gjendjen sa i përket Koronavirusit. Në dy ditët e fundit ka pasur një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, ndërsa fatmirësisht po dalin edhe shumë pacientë të shtruar nga spitali. Sipas asaj që vetë do të shprehte kryeministri Edi Rama, Shqipëria do të hap […]

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Bruno Dita i “nxjerr bojën” ish-futbollistit të Skënderbeut, publikon videon duke luajtur… tallava

Publikuar

-

Nga

Bruno Dita në “Instagramin” e tij po mundohet çdo ditë të na e ngrejë sadopak humborin duke postuar herë pas here video mjaft interesante. Ditën e sotme mbrojtësi ka gjetur një video nga arkiva, kur ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Kaba Sambu shijonte dhe kërcente pak tallava nga Shqipëria. Mbrojtësi ka kaluar dy sezone te Skënderbeu, ku […]

LEXO TE PLOTE