Connect with Us

E zbulon futbollisti kroat/ Ja çfarë u tha Klopp pak para ndeshjes ndaj Barcelonës

Sport

E zbulon futbollisti kroat/ Ja çfarë u tha Klopp pak para ndeshjes ndaj Barcelonës

Publikuar

-

Një nga aktorët kryesorë në përmbysjen e madhe të Liverpoolit kundër Barcelonës, padyshim është dhe trajneri gjerman, Jurgen Klopp. Ndryshe nga lojtarët apo dhe shumë tifozë, para ndeshjes, Klopp kishte besim të plotë dhe shpresë se mund të ishin ata finalistët e këtij sezoni. Por çfarë u tha Klopp futbollistëve të Liverpoolit pak para ndeshjes? “E gjithë ideja e fjalimit ishte rreth besimit. Futeni në mendje se mund t’ia dilni”.

Ka qenë pikërisht kroati, Dejan Lovren që ka zbuluar disa pjesë nga fjalimi i Klopp.

Besoni, një ose dy gola edhe nëse nuk ia dalim të shënojmë në çerek orëshin e parë, nuk ka rëndësi. Besoni në minutat 65′, 66′, 67′ mund të shënojmë në ato momente. Dhe me ‘Anfield’ që na mbështet dhe beson, ne mund t’ia dalim. Djema ne mundemi“, ka thënë trajneri gjerman.

Ishin pikërisht këto fjalë të Klopp dhe mbështetja e pakursyer e tifozëve në “Anfield”, që bënë realitët një nga përmbsyjet më të mëdha në historinë e futbollit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE