Connect with Us

Rroga e lartë? Jo, jo/ Ja pse presidenti i Juves nuk e duron dot Allegrin

Sport

Rroga e lartë? Jo, jo/ Ja pse presidenti i Juves nuk e duron dot Allegrin

Publikuar

-

Ngrirja e marrëdhënieve dhe divorci i paralajmëruar mes Juventus dhe trajnerit Massimiliano Allegri tashmë ka ushqyer aludimet e shumta mbi atë që do të jetë tekniku i ardhshëm i bardhezinjve.

Por jo vetëm kaq. Mediat italiane, pas spekulimeve të shumta, pretendojnë se kanë gjetur motivin e vërtetë që fshihet pas largimit potencial të Allegrit.

Është gazeta “La Repubblica” ajo që ka raportuar se motivi i divorcit mes trajnerit Allegri dhe presidentit të Juventus, Agnelli nuk ka të bëjë me kontratën e ardhshme dhe as me çështje financiare.

Në fakt, sipas të njëjtit burim informacioni, presidenti Agnelli kërkon një trajner me një përqasje të freskët taktike, çka e bën thuajse zyrtar largimin e Allegrit nga Juventus.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: