Connect with Us

Atalanta i bën gjëmën Milanit dhe Romës/ Protagonist edhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare (video)

Sport

Atalanta i bën gjëmën Milanit dhe Romës/ Protagonist edhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare (video)

Publikuar

-

Atalanta vazhdon e pandalshme rrugëtimit drejt Championsit sezonin e ardhshëm. Skuadra bergamaske, pjesë e së cilës janë dy lojtarët shqiptar, portieri Etrit Berisha dhe mbrojtësi Berat Gjimshiti, fitoi 2-1 në shtëpi me Genoan dhe parakalon Interin në renditje, duke u katapultuar në vendin e tretë.

Berisha, në fakt, sikurse ka ndodhur prej shumë ndeshjesh, qëndroi i gatshëm në stolin e rezervave, ndërsa Gjimshiti bëri një tjetër paraqitje për t’u vlerësuar, madje shërbeu për Casatngen në rastin e golit të dytë në minutën e 53-të, me rezultatin që ishte zhbllokuar sapo nisi pjesa e dytë me Barroë.

2 minuta para përfundimit të ndeshjes, Goran Pandev shkurtoi në 2-1 diferencën, pas një gabimi në rreshtim të mbrojtjes së Atalantës, gjithsesi vendasit u mbrojtën mirë në minutat e mbetura, duke marrë një fitore me shumë vlerë.

Me këtë fitore, Atalanta shkon në vendin e tretë, në kuotën e 65 pikëve, dy më shumë se Interi i vendit të katërt dhe 6 pikë më shumë se Milani & Roma.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE