Connect with Us

“Çmendet” Barcelona/ Pas eliminimit nga Championsi, transferon dy lojtarë për 200 milionë euro

Sport

“Çmendet” Barcelona/ Pas eliminimit nga Championsi, transferon dy lojtarë për 200 milionë euro

Publikuar

-

Eliminimi i dhimbshëm nga Champions League, do të bëjë që Barcelona të forcojë edhe më shumë ekipin në verën e vitit 2019.

Katalanasit janë shpallur kampionë të La Ligas për sezonin 2018/2019, por kanë përjetuar një eliminim të rëndë për të dytin sezon rresht nga kompeticioni më i rëndësishëm në Europë, duke u përmbysur nga epërsia 3:0 në “Camp Nou” në 4:0 në “Anfield Road” nga Liverpool.

Mediat në Spanjë raportojnë se disa lojtarë do të largohen këtë verë, mes tyre dhe transferimi më i shtrenjtë në historinë e katalanasve, Philippe Coutinho, dhe synimi i parë i Barcelonës do të jetë Antoine Griezmann.

Klauzola e kampionit të botës është 200 milionë euro, por nëse Barcelona e bind lojtarin para 15 qershorit për të kaluar në “Camp Nou”, gëzon të drejtën e transferimit të tij për 120 milionë euro sipas “Marca”.

Një objektiv tjetër i Barcelonës është edhe mbrojtësi i Ajax, Matthijs de Ligt.

Holandezi 19 vjeçar do të largohet ng Ajax këtë verë, dhe kalimi te Barcelona shihet shumë i mundshëm për një shifër rreth 80 milionë euro. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: