Connect with Us

Ronaldo apo Messi, kush është më i miri?/ Diego Simeone i vë vulën këtij debati me një super deklaratë

Sport

Ronaldo apo Messi, kush është më i miri?/ Diego Simeone i vë vulën këtij debati me një super deklaratë

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi përveç spektaklit që kanë sjellë në këto vite, i kanë dhuruar futbollit edhe një debat që duket sikur nuk do të përfundojë kurrë, rreth asaj se kush është më i mirë.

Të dy këta së bashku kanë fituar 10 “Topa të Artë”, duke qenë nw një nivel tjetër në vitet e fundit në futboll.

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone, është personi i radhës që ka folur për krahasimet mes këtyre dy futbollistëve.

Ajo që unë mendoj është se në një skuadër me më pak zgjidhje, Ronaldo është një përshtatje më e mirë, sepse ai siguron shumë zgjidhje”, ka deklaruar Simeone për ‘Marca’.

Ndërsa për një ekip që fokusohet te futbolli i bukur, Messi është shumë më i mirë”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: