Connect with Us

Tërmet në Torino/ Juventusi largon 4 nga yjet e ekipit

Sport

Tërmet në Torino/ Juventusi largon 4 nga yjet e ekipit

Publikuar

-

Vera e vitit 2019 do të sjellë ndryshime të mëdha te Juventusi. Dështimi i radhës në Ligën e Kampionëve, ka bërë që drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” të mendojnë për një revolucion në skuadër.

Mediat në Itali nuk përjashtojnë qëndrimin e Massimiliano Allegrit, i cili do të bindet me lëvizjet e fundit në skuadër. ‘Gazzeta dello Sport’ bën të ditur se Juventusi po mendon largimin e katër lojtarëve, për të ri-motivuar grupin për sezonin tjetër.

Lojtarët që do të sakrifikohen ose nxirren në shitje janë Miralem Pjanic, Paulo Dybala, Joao Cancelo dhe Douglas Costa.

Për mesfushorin boshnjak ka interes nga PSG dhe Reali, Dybala dhe Cancelo pritet të transferohen drejt Premier Leagie, emri më i përfolur është ekipi i Man. United, ndërsa për anësorin brazilian ende nuk dihet se te cili ekip apo kampionat do ta shohim në sezonin e ri. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbetet pezull vetëm data e Superligës shqiptare, ja skenari më pozitiv i gjithë Europës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria duket se po e vendos në kontroll disi gjendjen sa i përket Koronavirusit. Në dy ditët e fundit ka pasur një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, ndërsa fatmirësisht po dalin edhe shumë pacientë të shtruar nga spitali. Sipas asaj që vetë do të shprehte kryeministri Edi Rama, Shqipëria do të hap […]

LEXO TE PLOTE