Connect with Us

Guardiola e kaloi me numrin e trofeve të fituar/ Vjen reagimi brilant i Mourinhos

Sport

Guardiola e kaloi me numrin e trofeve të fituar/ Vjen reagimi brilant i Mourinhos

Publikuar

-

Rivaliteti mes Jose Mourinhos dhe Pep Guardiolës është i hershëm, që në kohën kur drejtonin respektivisht Realin e Madridit dhe Barcelonën. Rivaliteti vijoi edhe më tej në Premier Ligë, ku drejtonin dy ekipet e Manchesterit.

Kështu, në një intervistë të dhënë së fundmi, Murinho është pyetur edhe mbi rivalin e tij, Pep Guardiolën, i cili fitoi titullin e tij të 26-të në karrierë fundjavën e shkuar. Portugezi ka një më pak dhe në lidhje me këtë çështje dha një deklaratë të fortë, duke ironizuar spanjollin.

Kur fitova Champions League me Porton edhe Interin, nëse do të kisha qëndruar për sezonin e ardhshëm do të kisha fituar Superkupën e Europës, Superkupën portugeze dhe italiane, si dhe Botërorin e Klubeve, kështu do të isha 31 tituj sot. Ndoshta unë nuk jam i fokusuar te numrat“, u shpreh trajneri portugez.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: